sualtı malzemeleri

 

1601

SHORTY ELBİSE 2.5 MM: Yazlık rahat giyimli, arkadan fermuarlıdır, bay ve bayan modelleri mevcuttur. Sadece dalış değil ama aynı zamanda kano, rüzgar sörfü ve yelken yaparken de kullanılabilecek bir modeldir.

1602-1603

THERMIC EVOLUTION ELBİSE: Çok amaçlı bir dalış elbisesi. İki parçadan oluşuyor. İç parçası 5 mm. neoprenden üretilmiş ve tüm vücudu kaplayan standart bir dalış elbisesi ve arkadan fermuarlı. Dizlerde aşınmalara karşı koruma mevcut. İç bölüm havlu kaplı. Dış parçası ise harika bir kendinden başlıklı 5 mm. shorty elbise, önden fermuarlı bu shorty parçası yazın tek başına da kullanılabiliyor. Sırt bölümü, iç ve dış bölümü birlikte giyildiğinde mükemmel bir ısı koruması sağlıyor.

1604

THERMIC ELBİSE 5 MM: Yaz - kış kullanım için ideal olan bu elbise türü, çift parçadır. Çift parça olması sebebiyle rahat giyilebilmesi, kışın hem alt bahçıvan hem de üst ceket bölümlerinin bir arada giyilmesiyle daha da mükemmel bir ısı koruması sağlar. Başlığı kendindendir. Ayak bilekleri, el bilekleri ve başlık bölümlerini su sızmasına mani olacak özel malzeme ile desteklenmiştir. Elbise 5 mm. yumuşak neopren malzemeden üretilmiştir. Malzemenin iç tarafı havlu kaplıdır. Diz bölümleri özel koruyucu malzeme ile kaplanarak aşınmaya mani olunmuştur. Optimum elastikiyete sahip olar Thermic elbise dalıcının hareketlerini sınırlamaz. Bayan modellerinde iç elbisesinde de önden fermuar bulunduğundan ekstra giyim kolaylığı sağlanmıştır.  

1605

ISO DRY KURU ELBİSE: Elbise içine su almayan ve iç kıyafetinizin üzerine giyerek dalış yapma imkanı sağlayan unisex bir elbisedir. Tek parçadır. Başlık ekstra olarak takılabilir. Arkadan fermuarlıdır. Göğüs bölgesinde şişirme valfi bulunur. Bu valf havayı regülatöre bağlı olan alçak basınç hortumundan alır. Sol kol üzerinde indirme düğmesi vardır, dalgıç elbise içerisindeki genişleyen havayı bu valften tahliye eder. Kolun pozisyonunu ayarlayarak düğmeye basmadan da hava tahliyesini mümkün kılan ayarı mevcuttur. Su ve aşınmalara dayanıklı POLİÜRETEN dış yüzeyi vardır. Bilek ve yaka bölümleri özel LATEX’den mamüldür. Arkadaki kuru tip fermuar, su sızdırmazlığını garanti eder. Bu fermuar üzerindeki ekstra kapak, yırtılma ve aşınmaya karşı koruma sağlar. Diz ve dirseklerdeki koruyucu pedler aşınmaya karşı koruma sağlar. Tek parça elbisenin yapışık botları, güçlendirilmiş taban ve kauçuk astardan mamül 6 mm. neopren malzemeden üretilmiştir. Yüksek kaliteli hava alma ve indirme valfleri vücudun yüzme pozisyonunda rahatlıkla kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Regülatörden gelen şişirme hortumu rahatlıkla şişirici valfe takılıp çıkarılabilir. 3 ayrı ölçüde üretilmiş ultra streç neopren başlıkları mevcuttur. Başlık üzerindeki valfler içeride hava birikmesine mani olacak şekilde tasarlanmıştır. Elbise içerisinde değişik ölçülerdeki bel genişliklerine göre ayarlanabilir bel kayışı mevcuttur.

1607


1606

AĞIRLIK KEMERİ: Kalın ve sağlam malzemeden üretilmiş bu kemerler 130 cm. uzunluğundadır. Kolay açılabilir plastik ya da metal tokaya sahip olarak değişik modellerde üretilirler.  

1609

ÇORAP TİPİ PATİK: Bu patik türünün tabanları ve fermuarı yoktur. Çorap şeklinde ayağa giyilir. 3 mm. kalınlığında neoprenden üretilmiştir.

1610

LÜK “SEA BOOT” PATİK: Çok düşük ısılarda bile kullanımı mümkün olan ve yüksek kaliteli içi havlu kaplı, 5 mm. kalınlığında neopren malzemedendir. Çok kalın bir tabanı mevcuttur. Bilek ve ön yüzü süper korumaya sahiptir. Açık tip paletler içindir.  

1611

KLASİK TABANLI PATİK: Standart bir taban kalınlığına sahip modeldir. Palet kayışının aşındırmasına karşı bilek kısmında ve ön yüzünde koruyucu malzeme kaplıdır. 3 mm. neoprenden, açık palet kullanımı için üretilmiştir.

1608

CEPLİ AĞIRLIK KEMERİ: Cepli model ağırlık kemerleri son derece pratik bir kullanıma sahiptirler. Ağırlıklar ceplere koyulduğundan dolayı, kemer üzerinde kayarak simetri ve dengenin bozulma ihtimali yoktur. Ayrıca kurşun ağırlıklar vücut ya da elbise ile temas etmedikleri için ilave bir konfor elde edilmiş olur.  

1612

KURŞUN AĞIRLIK: 2 kg.lık parçalar halinde üretilmiştir. Ağırlıklar üzerlerindeki delikler sayesinde standart ağırlık kemerlerine dizilerek kullanılabildikleri gibi aynı zamanda cepli model (pocket) ağırlık kemerlerinin ceplerine koyularak da kullanılabilirler.

1701

MISSION 3 KONSOL
(Tüp Basıncı + Derinlik + Su Isısı + Pusula): Kalın ve şoka dayanıklı elastomer ile kaplıdır. Tüpte kalan hava miktarını bar cinsinden gösterebiliyor. 0 dan 300 bara kadar ölçüm yapabiliyor. 0-50 bar arası rezerv bölüm olarak kırmızı renkle işaretlenmiş. Dalış derinliğini 0 metreden 80 metreye kadar birer metrelik dilimler halinde gösterebiliyor. 3, 6 ve 9 metreler deko durakları olarak işaretlenmiş. Dalışta inilmiş olan en derin noktayı gösterebilen bir ibresi mevcut. Deniz seviyesinden yüksekteki göl ve akarsu dalışlarında (irtifa) doğru ölçüm yapabilmek için kalibrasyon ayar düğmesi mevcuttur. Hem basınç hem de derinlik ekranları fosforlu, termometrelidir. Dayanıklı yüksek basınç hortumu 90 cm. uzunluğunda. Pusula darbeye dayanıklı elastomer malzemeden yapılmıştır. Kenardan ve üstten okuma yapılabilir. Pusula kadranı sıvı içerisinde hareket etmektedir ve bu sistem ısı farklılıklarına dayanıklıdır. Kadran ve derecelendirmeler fosforlu olup, 0 dan 360 dereceye kadar 10 ar derece ayrımlarla işaretlenmiştir. Dönen kadran zemini 40 mm. çapındadır. Pusula kasası yüksek dayanıklı teknopolimer ve çizilmeye dayanıklı polikarbon dan üretilmiştir. Mission 3 Konsol 220 x 70 x 50 mm. boyutlarında ve 780 gram ağırlığındadır.

 

 

1702

MISSION 2D KONSOL
(Tüp Basıncı + Derinlik + Su Isısı):
Kalın ve şoka dayanıklı elastomer malzeme ile kaplı yapısıyla ilk bakışta çok sağlam bir görüntü oluşturuyor. Tüpte kalan hava miktarını bar cinsinden gösterebiliyor. 0 dan 300 bara kadar ölçüm yapabiliyor. 0-50 bar arası rezerv bölüm olarak kırmızı renkle işaretlenmiş. Dalış derinliğini 0 metreden 80 metreye kadar birer metrelik dilimler halinde gösterebiliyor. 3, 6 ve 9 metreler deko durakları olarak işaretlenmiş. Dalışta inilmiş olan en derin noktayı gösterebilen bir ibresi mevcuttur. Deniz seviyesinden yüksekteki göl ve akarsu dalışlarında (irtifa) doğru ölçüm yapabilmek için kalibrasyon ayar düğmesi mevcut. Su ısısını gösterebilen bir termometresi de mevcut. Hem basınç hem de derinlik ekranları fosforlu.Dayanıklı yüksek basınç hortumu 90 cm. uzunluğunda. konsol 150 x 70 x 35 mm. boyutlarında. Ağırlığı ise 650 gram.

1703

MISSION 1 TÜP BASINÇ GÖSTERGESİ (Tüp Basıncı + Su Isısı): Tüpte kalan hava miktarını bar cinsinden gösterebiliyor. 0 dan 300 bara kadar ölçüm yapabiliyor. 0-50 bar arası rezerv bölüm olarak kırmızı renkte işaretlenmiş. Mission 1 aynı zamanda su ısısını gösteren bir termometreye de sahiptir. Şoka dayanıklı elastomer malzemeden yapılmıştır. Dayanıklı yüksek basınç hortumu 90 cm. uzunluğundadır. Gösterge 70 x 35 mm. boyutlarında, ağırlığı ise 470 gramdır.  

1704

DERİNLİK GÖSTERGESİ: Bakır - berilyum diyaframlı sisteme sahip bu derinlik göstergesi bileğe takılabiliyor. 0 dan 80 metreye kadar olan derinlikleri gösterebiliyor. Kadran zemini 50 mm. çapında. Mavi fosforlu bir kadran zemini mevcut. Deniz seviyesinden yüksekteki göl ve akarsu dalışlarında (irtifa) doğru ölçüm yapabilmek için kalibrasyon ayar düğmesi mevcut. 3, 6, ve 9 metreler deko durakları olarak işaretlenmiş. Dalışta inilmiş olan en derin noktayı gösterebilen bir ibresi de vardır.

1708

KONSOL PUSULASI: Mission 1 ve Mission 2D’ye kolaylıkla takılabilen, yüksek kaliteli bir sualtı pusulası. Önceden Mission 2D sahibi olan tüm dalıcılar tecrübelerini artırdıklarında, pusula kullanımı gerektiren eğitim ve dalış organizasyonları için bu pusulayı konsollarına ilave ettirebilirler. Bu konsol pusulası darbeye dayanıklı elastomerdendir. Boyutları 80 x 70 x 50 mm. Ağırlığı135 gram. Kenardan ve üstten okuma yapılabilir. Pusula kadranı sıvı içerisinde hareket etmektedir ve ısı farklılıklarına dayanıklıdır. Kadran ve derecelendirmeler fosforlu olup, 0 dan 360 dereceye kadar 10 ar derece ayrımlarla işaretlenmiştir. Dönen kadran zemini 40 mm. çapındadır. Pusula kasası yüksek dayanıklı teknopolimer ve çizilmeye dayanıklı polikarbondan üretilmiştir.  

1705


MR12 AXIS REGÜLATÖR: Güçlendirilmiş teknopolimer malzemeden üretilmiştir. Entegre edilmiş patentli V.A.D. (Vortex Assisted Design) sayesinde nefes alma eforunu minimize eder. Patentli delikli kapaklı yapısı sayesinde (Mesh Grid), çok güçlü akıntılı sularda bile serbest akışa geçmez. Egzos valfinin geniş yapısı, nefes verme aşamasında efor harcanmasına mani olur. MR 12 birinci kademesi yüksek performansı garanti eder. Axis 2. kademesi ise süper hafif teknopolimer teknoloji kullanılarak imal edilmiştir. Bu da kullanım esnasında maksimum konfor sağlar. Patentli DFC (Dynamic Flow Control) sistemi kullanılan MR-12 Axis Regülatör nefes alma aşamasında ara basınçtaki düşmeyi minimize eder, halbuki sıradan regülatörlerin birinci kademelerinde nefes alma aşamasında ara basıncı yüksek oranda düşer. Patentli entegre VAD (Vortex Assisted Design) sayesinde ise 2. kademe teknopolimer gövdesi içerisine yerleştirilmiş by-pass ünitesi, nefes almada büyük kolaylık sağlıyor.

1706

R2 AXIS REGÜLATÖR: Mares’in Pistonlu birinci kademeye ve patentli DFC (Dynamic Flow Control) sisteminin her ikisine de sahip tek regülatörüdür. Basit yapısı ve olağanüstü dayanıklılığı ile belirleyici özelliğidir. Çok derin sularda dahi yüksek performans sergiler. Şaşırtıcı nefes alma kolaylığı, DFC sistemini kullanıyor olmasından kaynaklanır, zira nefes alma aşamasında ara basınçtaki düşme minimize edilmiştir. Patentli VAD (Vortex Assisted Design) sistemi ve patentli delikli kapaklı yapıya (Mesh Grid) sahip ikinci kademesi sayesinde, R2 Axis pahalı regülatörlerde dahi bulunması güç olan rahatlıkta bir nefes akışı sağlıyor.  

1709

BİLEK PUSULASI: Kenardan ve üstten okuma yapılabilir. Pusula kadranı sıvı içerisinde hareket etmektedir ve bu sistem ısı farklılıklarına dayanıklıdır. Kadran ve derecelendirmeler fosforlu olup, 0 dan 360 dereceye kadar 10 ar derece ayrımlarla işaretlenmiştir. Dönen kadran zemini 40 mm. çapındadır. Pusula kasası yüksek dayanıklı teknopolimer ve çizilmeye dayanıklı polikarbondan üretilmiştir.

1710

M1 DALIŞ BİLGİSAYARI: En çok özelliği talep eden dalıcıların taleplerinden çok daha fazlasına sahip olan bir bilgisayar: “M1” Çok kullanışlı ve komple bir ürün. Hem scuba dalışı hem de serbest dalış modlarına sahip olan M1, dalış zamanını dakika ve saniye olarak gösterebiliyor. Hem hava hem de nitrox dalışları için uygun. İrtifa dalışı programları var.  

1711

LIRICA MASKE: Yüksek görüş açısını sağlamak üzere tasarlanmış tek camlı bir maske. Aşağıya bakışlardaki ölü alanı gidermek üzere dizayn edilmiştir. Orijinal ve aydınlık stilinin yanısıra yüzü kavramasını sağlayan özellikleri de muhafaza etmektedir. Kayış bağlantılarının yüksekte monte edilmiş olması (Mares patentli) maske tahliyesini kolaylaştırıyor. Burun cebinin tasarımı maksimum konfor ve yüze uygunluk sağlıyor. Bu maske A.D.I. (Endüstriyel Tasarım Kurumu) ödülüne sahiptir. İç Hacmi: 130 cm3, likit silikon, darbeye dayanıklı teknopolimer ve tempered cam, dönebilir, kolay ayarlabilir tokalar, ağırlık 230 gram.

1712

OPERA MASKE: Çift camlı, düşük iç hacme sahip, optik lens takılabilir. Ergonomik şekli ve yumuşak silikonu ile tüm yüz yapılarına uygun. 1 dereceden 10 dereceye kadar miyop lens takılabiliyor. İç hacmi: 105 cm3, likit silikon, darbeye dayanıklı teknopolimer ve tempered cam, dönebilir, kolay ayarlanabilir tokalar, ağırlık 180 gram.  

1707

AXIS AHTAPOT: Axis 2. kademe regülatörlerle tamamen aynı özelliklere sahiptir. Sadece hortumu 100 cm. (20 cm daha uzun) ve kolay görülebilmesi için sarı renktedir. Acil durumda dalış arkadaşınız ile havanızı paylaşabilmeniz için tasarlanmıştır. Güçlendirilmiş teknopolimer yapıda, entegre VAD sistemli ve serbest akış engelleyici delikli kapaklı yapıdadır.

1713

ŞİŞME GÜVENLİK YELEĞİ: Kırmızı renkli, kolay şişirebilmeyi sağlayan inflatin sistemlidir.  

1714

İŞARET ŞAMANDIRASI Şişme işaret bayrağı vardır. HF kaynaklı PVC’den üretilmiştir. Turuncu renktedir. 19 m. naylon iple birlikte teknopolimer kancalıdır.

1801

PLANA AVANTI QUATTRO PALET: Dünyada kendi türünün ilk ve tek örneği olan ve Mares paletlerinin genel olarak üstünlüklerinden bahsedilen bölümde anlatılan Kanallı İtme Teknolojisi (Channel Thrust Technology) sayesinde Quattro, geleneksel paletlere göre % 20 daha yüksek bir verimliliği garanti eder.  

1802

PLANA AVANTI X3 PALET: Paletteki bu gelişmeler bütün dünyayı fethetti. Ortalama boyutlardaki Tecralene (Termoplastik kauçuk)dan üretilmiştir. 3 kanallı palası ile bu palet en fazla tercih edilen model olma özelliği kazandı, zira özellikle ile fiyatı arasındaki denge son derece tatmin edici. Ortadaki kanal diğer iki kanalın tersi yönde tasarlanmış bunun amacı palet vuruşunu çok daha iyi kullanmak. alt ve üst dengeliyiciler adale enerjisinin muhafazasını maksimize ediyor. Ayak cebindeki Tecralene malzeme, paletin ayağı daha iyi kavramasını sağlıyor ve hareketin verimliliğini arttırıyor. ABS toka sistemi sayesinde, paletin kayışlarını bir kez ayağınıza göre ayarlamanız yeterli. Daha sonra tek bir manivela kullanarak paleti giyip çıkarabiliyorsunuz.

1803

VOLO PALET: Dünyada 8 ayrı patenti üzerinde bulunduran tek palettir. Bu palet ile dalışlarınız çok daha konforlu olacak ve çok daha uzun sürecektir. Çünkü O.P.B. sistemi sayesinde çok az enerji harcayarak çok uzun mesafeler katedebileceksiniz. O.P.B. sistemi sayesinde Volo Paletler sıradan paletlere nazaran % 30 daha fazla verimliliği garanti etmektedir.  

1804

SKORPIO MEDIUM POINT BIÇAK: Yüzme esnasında aşırı sürtünme yaratmayacak, işlevsel, paslanmaz çelik, yeterince keskin, çok amaçlı, kılıfından rahat çıkarılabilir, bacağa takılabilir. Mares Scorpio Medium Points Bıçak Yüksek kaliteli sapı kolay ayarlanabilir kayışlara sahip bir kılıfı mevcut. AISI 420 paslanmaz çelik kullanılarak üretilmiş.117 mm. uzunluğunda. Çift taraflı yapıda, bir tarafı son derece keskin diğer tarafı ise tırtıllı. Ayrıca değişik amaçlı kullanımlara yönelik olarak Skorpio Stiletto ve Skorpio Drop Point modelleri de dikkat çekici.

1805

STREAM DRY ŞNORKEL: Çok süratli su boşaltmayı sağlayan alt tahliye valfi, dalgada şnorkele su girmesine mani olan başlığı ve bükülebilen ergonomik yapısı ile bu şnorkel serbest dalıcılar için en konforlu çözüm olarak üretilmiştir. Eğimli ağızlı bağlantısı bulunan yeni valf gövdesi, şnorkel borusuna en optimum açıyı kazandırmaktadır. Bu şnorkeli hem sağ hem de sol taraftan kullanılabilir. Fosforlu bölüm dalıcının kolay fark edilmesini sağlar. Maskeye kolayca ve Süratli monte edilebilen yükseklik ayarlı bir tokası ve yumuşak silikondan üretilmiş bir ağızlığı mevcuttur.  

1806

STREAM FLEX ŞNORKEL: Stream Dry Şnorkel ile aynı özelliklere sahip olan bu şnorkelin farkı, üst tarafında kuruluğu sağlayan başlığı ve alt tarafında kolay tahliye valfi olmayan klasik bir model olmasıdır. Serbest dalış amacıyla şnorkeli çok yoğun kullanmayan ve daha ziyade scuba dalışı yapan dalıcıların tercih ettiği bir modeldir.

1808

VECTOR ORIGN BC: Geleneksel BC kesiminin sağlayabildiği en mükemmel ve kesin yüzerlilik kontrolüne sahip bu model aynı zamanda da son derece rahat bir giyime sahip. Fonksiyonellik ve etkinlik bu modelin tasarımının temelini oluşturuyor. Kolay ayarlanabilir kayış ve tokaları ile vücudunuzu tam olarak kavrayıp dengenizi arttırıyor. 2 önde + 1 arkada toplam 3 adet hava tahliye valfi mevcut. Omuzlarda her iki tarafta birer tane toplam 2 adet 40 mm. paslanmaz çelik D Ring ve ayrıc BC üzerinde 2 adet 20 mm. ve 2 adet 25 mm. toplam 4 adet teknopolimer D Ring bulunuyor.  

1807

HUB AVANGARDE: Mares’in son harikası HUB (Human Breathing System) teknolojisi gerçektende zamana meydan okuyor. Bu harika donanım sayesinde artık dalıcılar tek bir üniteye tüp takarak dalışa hazır hale geliyorlar yani her şey bir arada, BC, regülatör, ahtapot, konsol bir arada üretilmiş. Üstelik BC’de yine Mares patentine sahip Airlock ve Air Trim sistemleri mevcut. Air Lock sistemi sayesinde artık tüpü BC’ye oturtmak için arka kayışlarla uğraşma derdine son verilmiş. Basınçlı hava ile çalışan kilitme mekanizmasının düğmesine basarak tüpü HUB ünitesine ayrılmaz bir şekilde monte etmiş oluyorsunuz. Tüpü çıkarmak istediğinizde de diğer düğmeye basmak yeterli oluyor. Air Trim sistemi sayesinde ise mükemmel bir yüzerlilik kontrolü sağlıyorsunuz, çünkü ünitenin sağ alt tarafındaki iki düğmeden birine basarak vücudunuzun pozisyonu ne olursa olsun (dikey ya da yatay) dengeleyicideki havayı o anda tahliye edebiliyorsunuz.

1809

1810

 

TÜP: 12 litreden 20 litreye kadar tercih edilebilir iç hacim kapasitelerinde modeller mevcuttur. Çelik yapıdadır. Tüpün dik durmasını sağlayan altlığı mevcuttur. 220 bar çalışma basıncı vardır. Dış yüzeyi ise paslanmalara karşı özel bir madde ile boyanmıştır. Hem INT hem de DIN standardındaki regülatörlerle kullanılabilir vanaya sahiptirler. Vana ağzı içerisinde alyan anahtarı ile çıkarılabilen INT adaptörü mevcuttur.  

1811

UK SUNLIGHT SL4 DALIŞ FENERİ: 4 Alkalin pil ile çalışan ve 5.5 watt gücü olan ufak, hafif, yüksek parlaklıklı Xenon ampüllü, 4-5 saat arası yanma süreli, alüminyum reflektörü sayesinde uzaktaki objeleri de aydınlatabilecek bir yansıma sağlar.

1812

UK 2AAA PENLIGHT DALIŞ FENERİ: Hem su üstünde hem de sualtında rahatlıkla kullanıbileceğiniz kalem tipi bu fener ile gece dalış çantanızı, tamir çantanızı, göstergelerinizi aydınlatabilir ve sualtı canlılarını yakından izleyebilirsiniz. 1.13 watt gücünde. Yüksek parlaklıklı Xenon ampül kullanıyor. 2 adet AAA Alkalin pil ile çalışıyor. Basit ve dayanıklı yapısı sayesinde ağır şartlarda bile çok uzun ömre sahip ufak bir fener.  

1813

UK SUNLIGHT C4 DALIŞ FENERİ: 4 alkalin pille 3.5 - 4.5 saat arası çalışır. 2 adet yüksek parlaklıklı Xenon ampüllü. Sualtında ampüllerden biri bozulursa düğmeyi ters yöne çevirerek ikinci ampül devreye sokuluyor. 6.6 watt (6 volt). Fenerin kendi kendine açılmasına mani olan düğme kilit sistemi mevcuttur. Polarize edilmiş pil yuvası sayesinde enerji sızıntıları azaltılmış. Ergonomik bir kabzası ve şoka dayanıklı bir muhafazası mevcut, polikarbon plastik kullanılarak üretilmiş. Kısaca, emniyetli, dayanıklı ve kullanışlı bir dalış feneri.

1814

DALGIÇ İLKYARDIM SETİ