itfaiye ekipmanları

 

1901

ALÜMİNİZE YANGIN ELBİSESİ: Ceket, pantolon, çizme, eldiven, yüz siperli başlık (kask)’tan oluşur. Elbise, alüminize PBI-KEVLER yırtılmaz (% 33 PBI, % 67 Kevler), 170 gr/m2, PBI’den yapılmıştır. NEM BARİYERİ: Breath-Tex E-89 kumaş 132 gr/m2, çift dikişli 2,5 cm. kaplama bantları ile kaplı, bantlar nem bariyerinin dikiş yerlerine yapışkanlıdır. TERMAL KAT: Nomex Aramid yırtılmaz kumaşa kapitone, Aramid dikişlidir. Termal kat nem bariyerine dikişli, nem bariyeriyle birlikte velkro bantla ve fermuarla alimünize kattan ayrılabilir. Tüm dikişler yanmaz, nomex ve kevler iplerle yapılmıştır. Bileklikler çift kat nomex kevler iple örülmüş ateşe dayankıl, nem bariyerlidir. 3 panel olarak hareket kabiliyetini artıracak şekilde yapılmıştır. Rüzgar flaplı, fermuar ve velero bantlıdır. Pantolanlar bahçıvan tipi deri takviyeli omuz askılı, paçalar çift kat desteklidir. NPFA - 1976-2000 AR FF - INDEX-E standardlarına uygun sertifikalıdır. ÇİZME: Alüminize, suni ipekten, alev almaz, ısıya dayanıklı koruyucu dolgulu ve ısı, yağ, asitlere mukavim neopren tabanlıdır. KASK BAŞLIK: Isıya dayanıklı baret, epoksi alüminyum kaplı dış yüzey, alev almaz izolasyon tabakalı, alev geçiktirmeli cam yününden boyun ve göğüsü koruyucu elbise kumaşından izalasyon ve astarlı koruyucu örtülü, önünde alev ve su sızdırmaz geniş görüş açılı görme pencereli, pencere önünde polikarbon vizör, vizör önünde ısı yaymak ve parlaklığı azaltmak için elektipi perdelidir.

1902

ALÜMİNİZE YANGINA YAKLAŞMA ELBİSESİ: Cam elyaf kumaşa yüksek ısıya dayanıklı polyester ve alüminyum folyo preslenmiş olarak üretilir. Isıyı yansıtarak koruma sağlar, ısı, asit, baz, tuz ve petrol ürünlerine karşı dayanıklı 1000 Cº’lik. ısıyı yansıtma özellikli. Ceket, pantolon, başlık eldiven, tozluklu çizme olarak 5 parçalık set taşıma çantasıyla.

1903

ALEVE GİRİŞ ELBİSESİ: Alüminize özellikle rafineri ve petrol yangınları için uygun 2000 LPM’lik ısıya karşı güvenli EN: 1486 standardına uygun. Temiz hava tüpü sırtlıklı maskeli. 600 gr/m2 astarlı perox kumaştan yapılmıştır.  

1904

PBI-YANGIN ELBİSESİ: 4 katmanlı, astarlı, nefes alabilen, su geçirmez, alev almaz, ısıya dayanıklı 230 gr./m2 kevler alaşımlı bir elbisedir. Isı bariyerli, zor koşullara dayanıklı fosfor bantlı, EN 469 standardındadır.

1905

ALEV ALMAZ ELBİSE: Nomex kumaştan yangın ve elektrik atlamalarında koruyucu özellikte, alev almaz zor koşullara mukavim. Antistatik yazlık ve kışlık tulum.  

1906

PBI-GOLD ELBİSE: 255 gr/m2 ağırlığında, ekstra yangın risklerine uygun üretilmiş bir elbisedir. Yüksek yoğunluklu aramid ve fiberden üretilmiştir. NFPA ve EN 469 standartlarına uygundur.

1908

İTFAİYECİ BOTU: GORE-TEX nefesalan deriden mamül, hem bağcıklı, hem fermuarlı bilek koruyucu ve esneklik sağlayıcı süspansiyonlu, antistatik asit ve yağlara, ısıya dayanıklı taban, yanmaz deri CE-EEN 345 - S3 HRO HI CI FPA standartlarına sahiptir.  

1909

İTFAİYECİ ÇİZMESİ: Nitril kauçuk, çelik burun, çelik tabanlı, özel erimez taban, EN 345 standardına uygundur.

1910

İTFAİYECİ ÇİZMESİ: % 100 ateşe dayanıklı su geçirmez, antistatik çelik burun ve tabanlı EN 345 - 2FPA standardında asit ve yağlara karşı korumalıdır. 2,5 kg.  

1907

 

 

PARA - ARAMİD İTFAİYECİ ELBİSESİ: Nefes alabilen kumaş, terlemeyi önleyici sistemli, yırtılmaya ve kesilmeye mukavim, yüksek nitelikli alev ve ateşe dayanıklıdır. UV korumalı, alev almaz, su geçirmez, kimyasallara mukavim. EN: 469 özelliklidir.