ilkyardım ekipmanları

 

5501

TİM İLKYARDIM SETİ (45 PARÇA): İlkyardım setleri kırmızı üzeri amblemli yazılı su geçirmez cordura kumaştan içerisindeki tüm malzemelere göre yapılmış gözler, şeffaf bölmeler, lastik bağlantılar ile ayrılmıştır. Malzeme içeriği kullanım alanına göre çoğaltılıp azaltılmıştır.

5502         5503

EKİP İLKYARDIM SETİ (35 PARÇA)
5502

PERSONEL İLKYARDIM SETİ (30 PARÇA)
5503

5504

BEL TİPİ İLKYARDIM ÇANTASI (25 PARÇALI): Free bağ tipi çanta, hacimsiz, az yer kaplar, ilk müdahale için gerekli her tür malzemeyi içerir.  

5505

DALGIÇ İLKYARDIM SETİ: Oksijen tüpü 5 lt. regülatör oksijen maskesi. Ambu (solunum cihazı) kan durdurucu kompres, turnike, bandaj, latex eldiven gazlı bez, amanyak, su geçirmez bant, ışık kalemi, sünis tableti, bulantı tableti, tri biotik krem, ilkyardım battaniyesi, makas, cımbız, derece.

5506

DAĞCI İLKYARDIM SETİ: Oksijenli su - Baticon. Elastik bandaj, göz bedi, otomatik turnike, roll plast flaster, maske, steril eldiven, makas, gazlı bez, sargı bezi, 6 adet 7x2,5 cm. flaster 2 adet 10x6 cm. 2 adet kolonyalı mendil, yapıtşıtırı band, vücut ısıtıcı. Alüminyum ilkyardım battaniyesi, parmak ateli, böcek kovucu krem.  

5507

KAMPET SEDYE: 5 parçalı yan korkulukları, PVC dış örtüsü ve çelik yay ayakları ile kurulduğunda son derece pratik kolay kullanımlı sedye, istenirse kampet görevi görür, taşıma çantasında çok az yer kaplar.

5508

FARAŞ (KÜREK) SEDYE: Kaza sonrasında hastanın bulunduğu yerden hareket etmeden sedyeye alınması sağlar. İki parçaya ayrılan ve kenarları ince alüminyum olan sedye hastayı yanlardan yavaşça kavrayarak üzerine alır ve kilitlenir. Sedye boyu ayarlıdır. Emniyet kemer sistemi mevcuttur. Boyutlar max. 200 x 42 x 8 cm. Ağırlık max. 10 kg. Taşıma kapasitesi: 150 kg.  

5509

SANDALYE SEDYE: Normal sedyenin girmediği yerlere rahat girebilir. Merdiven ve asansörde kullanımı kolaydır. Kısıtlı kapasiteli araçlar için idealdir. Katlanarak az yer kaplar, taşıması kolaydır.

5510

KATLANIR SEDYE (SAHRA TİPİ): Alt katlama mekanizması sağlam paslanmaz ve dayanıklıdır. 4 adet taşıma kolu 2 yan tutamak yeri vardır. Dış yüzeyi 1000 denye PVC’dir. Ortada özel katlama sistemi vardır. 2 adet bağlama kolonu ile hasta sabitlenir. Hacimsiz ve hafiftir.  
5511_5512__5513__5514
VAKUM ATEL SETLERİ:
a) Tam vücut ateli,
b) Bacak ateli,
c) Kol ateli. Boyutlarına göre çocuk ateli şeklinde de kullanılır. X-ray transparandır. Röntgen çekimine engel olmaz.

5515

EVRENSEL SEDYE: 2 parçaya ayrılarak her bir parça sırt çantası olarak kullanılabilir. Çelik kontriksiyon, polikarbon PVC tablalı, kolon bağlantılı. Standart sedye, helikopter sedyesi, kızak sedye ve yüzen sedye olarak kullanılabilir. Baş yastıklarında helikopter taşıma kolonları vardır.  

5516

VAKUM SEDYELER: Poliüretan granüllerden yapılmıştır. Vakum ile yaralının anatomik şeklini alarak kompresyonun etkilerini en aza indirir ve taşıma kolaylığı sağlar, esnektir. X-Ray transparandır. Taşıma kulpları ve bağlama kayışları ile güvenlidir.

5601

YÜZEN SEDYE (FLOATİNG SEDYE): Sepet şeklindeki sedyenin yanlarında yüzdürücüler vardır. Çevre kontriksiyonu sebebiyle helikopter veya tripot taşıma sistemine rahatça bağlanabilir. Deniz, akarsu, sel, su baskını gibi afetlerde hem yaralı, hem kurtarıcı için ideal bir sedyedir.  

5602 - 5603

ŞİŞME ATEL SETİ: Dayanıklı, vinil P.V.C. malzemeden üretilen ateller kırık, kanama, şişme durumlarında ekstremitleri sabitlemede yardımcı olur. Fermuar ve burgulu valfleri vardır, x ışınlarını geçirgendir. SET: Tam kol, yarım kol, el, bilek, yarım ayak, ayak bilek ateli şeklinde 6 parçadır. Röntgen çekimine engel olmaz.

5604

CESET TORBASI: Su geçirmez, taşıma kolonlu.  

5605

FİBER SEDYE: Özellikle omurga darbeli yaralılar için ideal kullanımlıdır. Kir tutmaz, dış etkenlerden etkilenmez, hafif sağlam tüm çevresinde taşıma yerleri vardır.